Дан школе

Датум: 21. Maj 2024 20:10 Категорија: Новости

Данас смо у холу обележили дан школе.

Приредбу је отворио школски хор Химном "Боже правде". Руководилац хора је Слободанка Ристић, професор музичке културе. Након химне обратио се директор школе Љупче Трпчевски пригодним говором честитајући дан школе. Након тога чули смо рецитације које су победиле на песничкој штафети. Ученици другог разреда са наставницом Соњом Преда Фољан припремили су песму "Are you wearing", а чланови ритмичке секције са Нином Шаренац спремили су игру "Како деца расту". У наставку смо видели фолклорну секцију са Влашким играма. Учитељица Данијела Зец припремила је скеч "Бим Бам", а хорска секција се представила песмом "Тамо далеко". Ана Јеринић и Душан Радосав са гитарском пратњом представили су се песмом "Пјеваћемо шта нам срце зна", а након тога погледали смо и другу фолклорну секцију играма из Бачке. Етно секција којом руководи Гордана Бубало припремила је песме "Дивна" и "Весели се српски роде". Хорска секција је отпевала још једну песму - "Ово је Србија". Директор школе, Љупче Трпчевски поделио је награде и дипломе најуспешнијим ученицима који су остварили завидне резултате у овој години. Душица Љубичић са ученицима је припремила "Каћушу", а на крају је поново запевала Ана Јеринић. Извела је песму "Романија".

Програм је водила ученица осмог разреда Ања Марић, техничка подршка Драган Петров, медијска подршка проф. математике Владан Јокановић.