Уради нешто драстично да смеће постане фантастично

Датум: 31. Oktobar 2023 17:11 Категорија: Новости

Ученици четвртог разреда са учитељицом Данијелом Зец, учествовали су на конкурсу "Уради нешто драстично да смеће постане фантастично" у организацији француско-српске компаније.

Тема је била рециклажа везана за Олимпијске игре 2024. Цео септембар протекао је четвртацима у сакупљању отпада, док су у октобру мале, вредне руке стврале велика дела. Наиме, од старих аутомобилских гума, пластичних флаша и чепова, побацаних бетонских плоча, картона и пластичних гајби украшених деловима плетених џакова, направили су дечији полигон за игру у школском дворишту. Уз подршку родитеља за доношење и укопавање гумма и локалне заједнице која је обезбедила део средстава, полигон шаренилом и препрекама за развој моторике привлачи сву децу - и школску и најмању. Конкурс је у току вредновања, а ђаци четвртаци су срећни јер, иако не освоје неку награду, урадили су праву ствар: ни од чега су направили нешто лепо и корисно за себе али и своје другаре.