Обележена школска слава

Датум: 27. Januar 2024 21:38 Категорија: Новости

Данас смо у холу школе обележили школску славу Светог Саву.

Приредбу је отворио школски хор Химном Светом Сави. Руководилац хора је Слободанка Ристић, професор музичке културе. Након химне обратио се директор школе Љупче Трпчевски пригодним говором честитајући школску славу. Свештеник Миладин Јовић извршио је чин резања славког колача. Након тога, најмлађи ученици наше школе показали су своје умеће одигравши игре из Баната. Најлепши ликовни радови изложени су у холу школе, а ученици су награђени. На сцени су уследиле рецитације ученика од првог до осмог разреда, а након тога је хор отпевао "Победну песму". Видели смо скеч о Светом Сави који је са ученицима припремила учитељица Данијела Зец. Тамбурашки оркестар је заједно са најмлађима извео песмицу "Ја посејах лан", а у наставку су одсвирали и "Подмосковске вечери". Диригент оркестра Душан Радосав. Фолклорна секција је одушевила присутне играма из Лесковца, а након тога хор је поново запевао. Извели су песму "Засп'о Јанко под Јабланом". Душица Љубичић са ученицима је припремила "Каћушу", а на крају је поново заиграла фолклорна секција - играма из Брусника. Програм је водила ученица осмог разреда Тамара Кукољ, техничка подршка Драган Петров, медијска подршка проф. математике Владан Јокановић.

Галерија слика