Успешни ученици

ИНТЕРВЈУ – Елена Зец, најуспешнија ученица у школској 2021-22. години

Елена је ученица 5. разреда, власница је бројних захвалница, похвала и диплома о освојеним местима из српског језика, математике, технике и технологије, историје... Учествовала је и истицала се у екипним спортским такмичењима. Примерног је понашања, добар пријатељ и увек спремна да помогне. Поносни смо на њу и сигурни да ће и у даљем школовању низати само успехе.

Елена, ове школске године си низала успехе, што у учењу, тако и у учешћима на такмичењима. Да ли је било тешко и како постижеш да идеш на сва такмичења?

Мотивација за такмичења су ми проширивање знања и нека нова сазнања из разних области. Од малена сам волела да учествујем на разним конкурсима и такмичењима. У почетку су то били цртежи, касније литерарни састави, песмице па и спортска такмичења. Уз добро организовано време, мало труда и уз помоћ наставника, све може да се постигне.

Који предмет ти је био најтежи за учење?

Најтежа ми је била историја, јер има много различитих информација, чињеница и података које треба временски повезати.

Од такмичења на којима си била, где си достигла највећи пласман?

Највећи пласман достигла сам на такмичењу „ Шта знаш о саобраћају „ где сам се, као једина девојчица у Б категорији, пласирала на републичко такмичење у Београду.

Колико времена ти треба да се спремиш за једно такмичење?

Зависи од нивоа такмичења и обима градива које треба научити. У просеку је довољно око две недеље.

Да ли си упознала неког на такмичењу?

Упознала сам неколико нових другарица, сличних интересовања, са којима и даље контактирам и радујем се поновним сусретима са њима на наредним такмичењима.

Да ли имаш слободног времена и како га проводиш?

Уз добро организован ритам дана, нађе се простора и за слободно време, које искористим за бављење спортом, читам загонетне приче и волим да решавам разне мистерије, шетам, дружим се, слушам музику. Волим животиње, бринем о њима. Волим природу, уопште. Желела бих да помогнем у очувању наше планете.

Која ти је омиљена књига?

„ Хобит „ од Толкина, јер је авантуристичка са неочекиваним догађајима.

Како планираш да проведеш летњи распуст?

За време летњег распуста обично идем на купање на Тамиш. Волим да путујем и да упознајем различите крајеве и културе.

Да ли си задовољна успехом који си постигла ове године и шта би поручила својим другарима?

Задовољна сам, али увек може боље. Лепо би било да се мало више позабавимо учењем, јер кад-тад ћемо те „ рупе у знању “ осетити на својој кожи. Није пријатно кад око тебе сви више знају, а ти ниси желео то да научиш.

Пуно ти хвала што си издвојила време за овај разговор и желимо ти среће и успеха у даљем раду и животу.
Ученички парламент